Hicri Yılımız Mübarek Ola. 2017

  • Yazının Tarihi: 20 Eylül 2017
  • Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Hicri Yılımız Mübarek Ola.
Yarın Biz Müslümanlar İçin Bir Dönüm Noktası olan Hicret, tarihte bize yeni bir sayfa açmıştır. Bizlere sıradan bir gün yaşatmayan Rabbul Alemine Binlerce Kere Şükürler olsun. Hicreti madde ve manevi planda yüseltici bir aşk olduğu için, Hz. Ömer in Halifeliği döneminde hicretin gerçekleştiği gün, Hz Ali nin teklifiyle hicri takvimin başlangıcı sayılmıştır. Buradan Hz Ömeri Ve Hz Ali yi Minnet ve Saygıyla anmakta ayrıca bir şereftir bizim için. O günden itibaren de İslam aleminde 1 Muharrem hicri Takvimin Başlangıcı olarak kabul görmüştür.
Bizler için bir milat olan Hicret; Allah a ve O nun Kutlu Elçisi Rahmet Peygamberimize gönülden bağlılığın bir ifadesi; hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur.
Hicret Allah rızası anadan, babadan, evlattan, yardan, diyardan, maldan, mülkten, hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsü, Yüce dinimizin rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır bu yolda yürümüş , yürüyen ve yürüyecek olan tebliğcilere selam olsun. Öyle ki tebliğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebliği yoğurmuştur.
Hicret Allah yolunda fedakarlığın, yardımlaşmanın kardeşliğin zirvesidir.
Bu günden ilk günü ve yarını düşünerek çekilen ve çekilecek olan bu kutlu yolculuğa Yani Tebliğcilere Allah u Teala güç kuvvet versin bizim gibi masa başında oturup Allah ve Resülü için Yazı Yazanlarada Merhamet etsin. Amin.
Gaffar Çelik
Rehnuma Dernek Başkanı.
Share Button
Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın